KUEP-3D17-48 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=KUEP_series_relay_datasheet&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 26.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 150VDC - Max
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 1500VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -45°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 26.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 150VDC - Max, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 1500VA.
Інші пропозиції KUEP-3D17-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KUEP-3D17-48 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_KUEP_series_relay_datasheet_1216-735968.pdf General Purpose Relays SPST-NO-DM 10A 48VDC GEN PURPOSE RELAY