KUHP-11A11-120
KUHP-11A11-120 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_KUHP&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 45°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 24 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 4800VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 45°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 24 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 4800VA.
Інші пропозиції KUHP-11A11-120
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KUHP-11A11-120 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_KUHP_0914_KUHP_0914-712439.pdf General Purpose Relays DPDT 20A 120VAC RELAY POWER