KUP-14D11-12
KUP-14D11-12 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-1393118-9.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag)
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1200VA
на замовлення 123 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -45°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Contact Form: 3PDT (3 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1200VA.
Інші пропозиції KUP-14D11-12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KUP-14D11-12 KUP-14D11-12 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_KUKUP_0811-718646.pdf General Purpose Relays 3PDT 5A 12VDC 120Ohm ENCLOSED RELAY