KUP-14D45F-110 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -45°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Approval Agency: CSA, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Gold (Au)
Contact Form: 3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 85.5 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2400VA
на замовлення 148 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -45°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Gold (Au), Contact Form: 3PDT (3 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 85.5 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2400VA.