KUP-17A55-120
KUP-17A55-120 TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
product-4-1393118-5.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -45°C ~ 45°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 24 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
на замовлення 143 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -45°C ~ 45°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 24 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 240VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B.
Інші пропозиції KUP-17A55-120
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
KUP-17A55-120 KUP-17A55-120 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_KUKUP_0811-712545.pdf General Purpose Relays 4PDT 10A 120VAC ENCLOSED RELAY