KX14-60K5DE
KX14-60K5DE JAE Electronics
Board-To-Board_PG_V2.2.pdf
Виробник: JAE Electronics
Description: CONN RCPT 60POS SMD GOLD
Features: Board Guide, Solder Retention
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle, Outer Shroud Contacts
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 60
Pitch: 0.031" (0.80mm)
Height Above Board: 0.258" (6.55mm)
Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm)
Mated Stacking Heights: 7mm, 8mm, 9mm
Number of Rows: 2
на замовлення 157 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 60POS SMD GOLD, Features: Board Guide, Solder Retention, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Outer Shroud Contacts, Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 60, Pitch: 0.031" (0.80mm), Height Above Board: 0.258" (6.55mm), Contact Finish Thickness: 4.00µin (0.100µm), Mated Stacking Heights: 7mm, 8mm, 9mm, Number of Rows: 2.