Продукція > CIT RELAY AND SWITCH > L114FL1AS12VDC.60RDAU
L114FL1AS12VDC.60RDAU
L114FL1AS12VDC.60RDAU CIT Relay and Switch
L114FL.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Features: Reverse Coil Polarity
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 300VAC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 6000VA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V, Features: Reverse Coil Polarity, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 300VAC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 6000VA.