L115F21CH12VDCS1.5U
L115F21CH12VDCS1.5U CIT Relay and Switch
L115F2.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 125 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 277VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC