Продукція > LUMILEDS > L170-5090701200000
L170-5090701200000 Lumileds
DS164-luxeon-7070-datasheet.pdf
Виробник: Lumileds
Description: LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2828
Color: White, Cool
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 11.8V
Current - Test: 700mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 1.2A
Supplier Device Package: 2828
Lumens/Watt @ Current - Test: 143 lm/W
Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm)
CCT (K): 5000K
CRI (Color Rendering Index): 90
Flux @ 25°C, Current - Test: 1180lm (Typ)
Написати відгук
Description: LED LUXEON COOL WHITE 5000K 2828, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2828 (7070 Metric), Color: White, Cool, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 11.8V, Current - Test: 700mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 1.2A, Supplier Device Package: 2828, Lumens/Watt @ Current - Test: 143 lm/W, Height - Seated (Max): 0.030" (0.75mm), CCT (K): 5000K, CRI (Color Rendering Index): 90, Flux @ 25°C, Current - Test: 1180lm (Typ).