L2004D6TP
L2004D6TP Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_lxx04xx_qxx04xx_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TRIAC SENS GATE 200V 4A TO252
Packaging: Tube
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 33A, 40A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V
Supplier Device Package: TO-252, (D-Pak)
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A
Voltage - Off State: 200 V
Написати відгук
Description: TRIAC SENS GATE 200V 4A TO252, Packaging: Tube, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Triac Type: Logic - Sensitive Gate, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 10 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 5 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 33A, 40A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.3 V, Supplier Device Package: TO-252, (D-Pak), Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 4 A, Voltage - Off State: 200 V.