L201203-542MHF
L201203-542MHF ITG Electronics, Inc.
bbd3a51e30023e0e0d64bd97db767f95.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: FIXED IND 5.4MH 2.1A 490MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.673" L x 0.748" W (42.50mm x 19.00mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 490mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 850mA
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Inductance: 5.4 mH
Current Rating (Amps): 2.1 A