L201204-452MHF
L201204-452MHF ITG Electronics, Inc.
7f0fdd2ca6ba83f0392b88cbd54e8a87.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: FIXED IND 4.5MH 2.5A 640MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 2.106" L x 1.043" W (53.50mm x 26.50mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 640mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.5A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 2.165" (55.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.5 mH
Current Rating (Amps): 2.5 A