L201316Q-2R0MHF
L201316Q-2R0MHF ITG Electronics, Inc.
eedcc39aebfc6dbbe8c1d7a9c78811ba.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 2.0UH, 20%, 0.31MOHM, 76.0A MAX.
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-DIP
Size / Dimension: 1.299" L x 0.669" W (33.00mm x 17.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR): 0.31mOhm
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 50A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Supplier Device Package: 2-DIP
Height - Seated (Max): 1.244" (31.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 106 A