L301307-452K
L301307-452K ITG Electronics, Inc.
8bf6caf1d7b3bc8df241727710523ad8.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: FIXED IND 4.5MH 2.4A 350MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Horizontal, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 350mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 920mA
Material - Core: Sendust
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.5 mH
Current Rating (Amps): 2.4 A