L301308-542K
L301308-542K ITG Electronics, Inc.
2676c7cb8944a2d1cd2bd58e3bd13bff.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: FIXED IND 5.4MH 2.2A 820MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Horizontal, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 2.106" L x 2.106" W (53.50mm x 53.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 820mOhm
Current - Saturation (Isat): 3.5A
Material - Core: Alloy
Inductance Frequency - Test: 10 kHz
Supplier Device Package: SMD
Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.4 mH
Current Rating (Amps): 2.2 A