L301314A-301LHF
L301314A-301LHF ITG Electronics, Inc.
b8767c65b1034a3629e9a095916fd1e4.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: FIXED IND 300UH 2.9A 170MOHM TH
Tolerance: ±15%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Horizontal, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.063" L x 1.012" W (27.00mm x 25.70mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.8A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 300 µH
Current Rating (Amps): 2.9 A