Технічний опис L4931ABPT25-TR STM
Description: IC REG LINEAR 2.5V 250MA PPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 250mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 1 mA, Voltage - Input (Max): 20V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: PPAK, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, PSRR: 75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.8V @ 250mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 6 mA.
Інші пропозиції L4931ABPT25-TR
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
L4931ABPT25TR | Виробник : STMicroelectronics |
товару немає в наявності |
Description: IC REG LINEAR 2.5V 250MA PPAKPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 250mA Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Current - Quiescent (Iq): 1 mA Voltage - Input (Max): 20V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: PPAK Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V PSRR: 75dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz) Voltage Dropout (Max): 0.8V @ 250mA Protection Features: Over Current, Over Temperature Current - Supply (Max): 6 mA |