L520520-012
L520520-012 AC Connectors
GenSSv10.pdf?v=1714570234
Виробник: AC Connectors
Description: 1ft L5-20P to 5-20R Adapter
Features: Outdoor Use, Strain Relief
Packaging: Bulk
Color: Orange
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 1.00' (304.8mm)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: STW
1st Connector: NEMA L5-20P
2nd Connector: NEMA 5-20R
Approval Agency Marking: cULus
Approved Countries: Canada, United States
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1ft L5-20P to 5-20R Adapter, Features: Outdoor Use, Strain Relief, Packaging: Bulk, Color: Orange, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 1.00' (304.8mm), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: STW, 1st Connector: NEMA L5-20P, 2nd Connector: NEMA 5-20R, Approval Agency Marking: cULus, Approved Countries: Canada, United States.