L60060C3C Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL
Packaging: Bulk
Contact Finish: Tin
For Use With/Related Products: Class CD Fuses, 13/32" x 1-1/2"
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 600V
Mounting Type: DIN Rail
Termination Style: Box Lug
Fuse Size: 0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm)
Contact Material: Copper Alloy
Fuseholder Type: Block
Part Status: Obsolete
Current Rating (Amps): 60 A
Number of Circuits: 3
Написати відгук
Description: FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL, Packaging: Bulk, Contact Finish: Tin, For Use With/Related Products: Class CD Fuses, 13/32" x 1-1/2", Fuse Type: Cartridge, Voltage: 600V, Mounting Type: DIN Rail, Termination Style: Box Lug, Fuse Size: 0.394" Dia x 1.496" L (10mm x 38mm), Contact Material: Copper Alloy, Fuseholder Type: Block, Part Status: Obsolete, Current Rating (Amps): 60 A, Number of Circuits: 3.