L630PR-010
L630PR-010 AC Connectors
L630PR-Drawing.pdf?v=1720197678
Виробник: AC Connectors
Description: 10ft NEMA L6-30 Extension Cord
Packaging: Bulk
Features: Locking Blade, Outdoor Use, Strain Relief
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 30A
Length: 10.00' (3.05m)
Wire Gauge: 10 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SOOW
1st Connector: NEMA L6-30P
2nd Connector: NEMA L6-30R
Approval Agency Marking: cULus
Approved Countries: Canada, United States
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 10ft NEMA L6-30 Extension Cord, Packaging: Bulk, Features: Locking Blade, Outdoor Use, Strain Relief, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 30A, Length: 10.00' (3.05m), Wire Gauge: 10 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SOOW, 1st Connector: NEMA L6-30P, 2nd Connector: NEMA L6-30R, Approval Agency Marking: cULus, Approved Countries: Canada, United States.