L6932H1.2
L6932H1.2 STMicroelectronics
l6932h1.2-1156002.pdf
Виробник: STMicroelectronics
LDO Voltage Regulators Hi performance 2A ULDO Linear Reg
на замовлення 1474 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR POS ADJ 2A 8HSO, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -25°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 400 µA, Voltage - Input (Max): 14V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-HSO, Voltage - Output (Max): 5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V, Control Features: Enable, Power Good, Part Status: Obsolete, PSRR: 75dB (120Hz), Protection Features: Over Temperature, Short Circuit.
Інші пропозиції L6932H1.2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
L6932H1.2 Виробник : STM en.DM00101727.pdf
L6932H1.2 L6932H1.2 Виробник : STMicroelectronics en.DM00101727.pdf Description: IC REG LINEAR POS ADJ 2A 8HSO
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -25°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 400 µA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-HSO
Voltage - Output (Max): 5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V
Control Features: Enable, Power Good
Part Status: Obsolete
PSRR: 75dB (120Hz)