LB240S56KH SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
LB240.pdf
Виробник: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Description: AC/DC CONVERTER 56V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.00" L x 3.35" W x 1.54" H (152.4mm x 85.1mm x 39.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 56V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 4.29 A
на замовлення 19 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 56V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 6.00" L x 3.35" W x 1.54" H (152.4mm x 85.1mm x 39.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 56V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 4.29 A.