LCD10-48S3P3
LCD10-48S3P3 P-DUKE Technology, Inc.
LCD10W%20Datasheet.pdf
Виробник: P-DUKE Technology, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 9.9W
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 3.3V
Power (Watts): 9.9 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 3.3V 9.9W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 85%, Current - Output (Max): 3A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 3.3V, Power (Watts): 9.9 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV, Standard Number: 62368-1.