LCD20-24D24W
LCD20-24D24W P-Duke Technology Inc.
LCD20W%20Datasheet.pdf
Виробник: P-Duke Technology Inc.
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 20W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 101°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 417mA, 417mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: -24V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 20 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.6 kV
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-24V 20W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 101°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 417mA, 417mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 24V, Voltage - Output 2: -24V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 20 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.6 kV.