LCM1000L-T-4
LCM1000L-T-4 ARTESYN / Advanced Energy
lcm1000_ds_1489521265.pdf
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1000W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 1000W
Size / Dimension: 10.00" L x 5.20" W x 2.43" H (254.0mm x 132.0mm x 61.7mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: BMSI, CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 83.3 A
на замовлення 8 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1000W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 1000W, Features: Adjustable Output, I2C Interface, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 10.00" L x 5.20" W x 2.43" H (254.0mm x 132.0mm x 61.7mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: BMSI, CB, CCC, cCSAus, CE, TUV, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 83.3 A.