LCM600N-T-8
LCM600N-T-8 ARTESYN / Advanced Energy
lcm600_ds_1487345909.pdf
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: AC/DC CONVERTER 15V 600W
Power (Watts): 600W
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 8.35" L x 4.50" W x 2.44" H (212.2mm x 114.3mm x 62.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CCC, CSA, TUV, UL
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1: 44 A
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 15V 600W, Power (Watts): 600W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 8.35" L x 4.50" W x 2.44" H (212.2mm x 114.3mm x 62.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CCC, CSA, TUV, UL, Efficiency: 89%, Voltage - Output 1: 15V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1; 62368-1, Current - Output 1: 44 A.