LD40W-36-C1100
LD40W-36-C1100 EPtronics, Inc.
LD40W%20Data%20Sheet.pdf
Виробник: EPtronics, Inc.
Description: LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 1.1A
Packaging: Bulk
Features: OCP, OVP, SCP
Size / Dimension: 3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 12 ~ 36V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, cURus, FCC
Ratings: IP66
Efficiency: 85%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.1A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 40 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 27 шт:
Написати відгук
Description: LED DRIVER AC/DC CC 12-36V 1.1A, Packaging: Bulk, Features: OCP, OVP, SCP, Size / Dimension: 3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.1mm x 32.0mm), Voltage - Output: 12 ~ 36V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 60°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, cURus, FCC, Ratings: IP66, Efficiency: 85%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.1A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 40 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.