Продукція > NXP USA INC. > LD6836TD13P125
LD6836TD13P125
LD6836TD13P125 NXP USA Inc.
PHGLS25657-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: NXP USA Inc.
Description: IC REG LINEAR FIXED LDO REG
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 100 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 5-TSOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 55dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 300mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 250 µA
на замовлення 2664 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR FIXED LDO REG, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 100 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 5-TSOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 55dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.2V @ 300mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 250 µA.