LDS8621002-T2-960 IXYS Integrated Circuits Division
Виробник: IXYS Integrated Circuits Division
Description: IC LED DRV RGLTR PWM 96MA 16TQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 2
Frequency: 1.1MHz
Type: DC DC Regulator
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output / Channel: 96mA
Internal Switch(s): Yes
Topology: Switched Capacitor (Charge Pump)
Supplier Device Package: 16-TQFN (3x3)
Dimming: PWM
Voltage - Supply (Min): 2.7V
Voltage - Supply (Max): 5.5V
Написати відгук
Description: IC LED DRV RGLTR PWM 96MA 16TQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-WFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Frequency: 1.1MHz, Type: DC DC Regulator, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Current - Output / Channel: 96mA, Internal Switch(s): Yes, Topology: Switched Capacitor (Charge Pump), Supplier Device Package: 16-TQFN (3x3), Dimming: PWM, Voltage - Supply (Min): 2.7V, Voltage - Supply (Max): 5.5V.