LED60W-170-C0350-D
LED60W-170-C0350-D Thomas Research Products
LED-60W.pdf
Виробник: Thomas Research Products
Description: LED DRIVR CC AC/DC 56-170V 350MA
Features: OCP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm)
Voltage - Output: 56 ~ 170V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 65°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CE, CSA, cULus, EN
Ratings: IP66
Efficiency: 92%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 350mA
Dimming: Analog
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 60 W
Написати відгук
Description: LED DRIVR CC AC/DC 56-170V 350MA, Features: OCP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.42" L x 2.81" W x 1.83" H (163.0mm x 71.3mm x 46.5mm), Voltage - Output: 56 ~ 170V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 65°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CE, CSA, cULus, EN, Ratings: IP66, Efficiency: 92%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 350mA, Dimming: Analog, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Obsolete, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.