Продукція > EOS POWER > LFMWLP120-1304
LFMWLP120-1304
LFMWLP120-1304 EOS Power
MWLP120_Datasheet.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 100W
Power (Watts): 100W (120W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 390VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 2.08 A
на замовлення 94 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 100W, Power (Watts): 100W (120W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 390VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Current - Output 1: 2.08 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LFMWLP120-1304 Виробник : BEL MWLP120_Datasheet.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; AC/DC,open; 100W; OUT: 1; 2.1A; 93%
Application: medical applications
Additional functions: PFC
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Output current: 2.1A
Output voltage: 48V
Efficiency: 93%
Power: 0.1kW
Kind of power supply: AC/DC; open
Insulation voltage: 4kV