Продукція > EOS POWER > LFMWLT200-1005
LFMWLT200-1005
LFMWLT200-1005 EOS Power
MWLT200_DATASHEET.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 30V 160W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 160W (200W Forced Air)
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 30V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5.9 kV
Current - Output 1: 5.33 A
на замовлення 40 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 30V 160W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 160W (200W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CB, CE, cUL, NEMKO, UL, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 30V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5.9 kV, Current - Output 1: 5.33 A.