Продукція > EOS POWER > LFMWLT40-1004
LFMWLT40-1004
LFMWLT40-1004 EOS Power
MWLT40_Datasheet.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 40W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 40W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.12" H (101.6mm x 50.8mm x 28.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CE, cUL, Nemko, UL
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5.7 kV
Standard Number: 60601-1
Current - Output 1: 830 mA
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 40W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 40W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.12" H (101.6mm x 50.8mm x 28.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Medical, Approval Agency: CE, cUL, Nemko, UL, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5.7 kV, Standard Number: 60601-1, Current - Output 1: 830 mA.