Продукція > EOS POWER > LFWLT450-1004
LFWLT450-1004
LFWLT450-1004 EOS Power
ds-BPS-WLT450-series.pdf
Виробник: EOS Power
Description: AC/DC CONVERTER 48V 300W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 300W (450W Forced Air)
Size / Dimension: 6.50" L x 4.00" W x 1.61" H (165.1mm x 101.6mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cUL, Nemko, UL
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Current - Output 1: 6.25 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 300W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 300W (450W Forced Air), Features: Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 6.50" L x 4.00" W x 1.61" H (165.1mm x 101.6mm x 41.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 390 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cUL, Nemko, UL, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Current - Output 1: 6.25 A.