LGEA1117-2.5
LGEA1117-2.5 LUGUANG ELECTRONIC
Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.5V; 1A; SOT89; SMD; ±1%
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 2.5V
Output current: 1A
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±1%
Number of channels: 1
Input voltage: 3.9...10V
Написати відгук
Category: LDO fixed voltage regulators, Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.5V; 1A; SOT89; SMD; ±1%, Type of integrated circuit: voltage regulator, Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear, Voltage drop: 1.15V, Output voltage: 2.5V, Output current: 1A, Case: SOT89, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Operating temperature: 0...125°C, Tolerance: ±1%, Number of channels: 1, Input voltage: 3.9...10V.