LGEGW40N120TS
LGEGW40N120TS LUGUANG ELECTRONIC
LGEGW40N120TS.pdf
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: THT IGBT transistors
Description: Transistor: IGBT; 1.2kV; 40A; 300W; TO247
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 1.2kV
Collector current: 40A
Power dissipation: 300W
Case: TO247
Gate-emitter voltage: ±30V
Pulsed collector current: 120A
Mounting: THT
Gate charge: 0.21µC
Kind of package: tube
Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode
Turn-on time: 121ns
Turn-off time: 310ns
на замовлення 112 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT IGBT transistors, Description: Transistor: IGBT; 1.2kV; 40A; 300W; TO247, Type of transistor: IGBT, Collector-emitter voltage: 1.2kV, Collector current: 40A, Power dissipation: 300W, Case: TO247, Gate-emitter voltage: ±30V, Pulsed collector current: 120A, Mounting: THT, Gate charge: 0.21µC, Kind of package: tube, Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode, Turn-on time: 121ns, Turn-off time: 310ns.