LGEGW60N65SEU
LGEGW60N65SEU LUGUANG ELECTRONIC
LGEGW60N65SEU.pdf
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: THT IGBT transistors
Description: Transistor: IGBT; 650V; 60A; 151W; TO247
Type of transistor: IGBT
Case: TO247
Mounting: THT
Kind of package: tube
Turn-off time: 256ns
Gate-emitter voltage: ±20V
Power dissipation: 151W
Collector current: 60A
Pulsed collector current: 240A
Collector-emitter voltage: 650V
Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode
Gate charge: 0.21µC
Turn-on time: 123ns
на замовлення 83 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT IGBT transistors, Description: Transistor: IGBT; 650V; 60A; 151W; TO247, Type of transistor: IGBT, Case: TO247, Mounting: THT, Kind of package: tube, Turn-off time: 256ns, Gate-emitter voltage: ±20V, Power dissipation: 151W, Collector current: 60A, Pulsed collector current: 240A, Collector-emitter voltage: 650V, Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode, Gate charge: 0.21µC, Turn-on time: 123ns.