LGET1117-1.5
LGET1117-1.5 LUGUANG ELECTRONIC
LGEx1117x_SER.pdf
Виробник: LUGUANG ELECTRONIC
Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.5V; 1A; SOT223; SMD
Kind of package: reel; tape
Case: SOT223
Mounting: SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Operating temperature: 0...125°C
Number of channels: 1
Output current: 1A
Tolerance: ±1%
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 1.5V
Input voltage: 3...10V
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LDO fixed voltage regulators, Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.5V; 1A; SOT223; SMD, Kind of package: reel; tape, Case: SOT223, Mounting: SMD, Type of integrated circuit: voltage regulator, Operating temperature: 0...125°C, Number of channels: 1, Output current: 1A, Tolerance: ±1%, Voltage drop: 1.15V, Output voltage: 1.5V, Input voltage: 3...10V, Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear.