LGET1117-1.8
LGET1117-1.8 LUGUANG ELECTRONIC
Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.8V; 1A; SOT223; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 1.8V
Output current: 1A
Kind of package: reel; tape
Operating temperature: 0...125°C
Tolerance: ±1%
Number of channels: 1
Input voltage: 3.2...10V
Написати відгук
Category: LDO fixed voltage regulators, Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.8V; 1A; SOT223; SMD, Type of integrated circuit: voltage regulator, Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear, Voltage drop: 1.15V, Output voltage: 1.8V, Output current: 1A, Case: SOT223, Mounting: SMD, Kind of package: reel; tape, Operating temperature: 0...125°C, Tolerance: ±1%, Number of channels: 1, Input voltage: 3.2...10V.