LGET1117-2.5
LGET1117-2.5 LUGUANG ELECTRONIC
Category: LDO fixed voltage regulators
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.5V; 1A; SOT223; SMD
Operating temperature: 0...125°C
Number of channels: 1
Output current: 1A
Tolerance: ±1%
Voltage drop: 1.15V
Output voltage: 2.5V
Input voltage: 3.9...10V
Написати відгук
Category: LDO fixed voltage regulators, Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 2.5V; 1A; SOT223; SMD, Kind of package: reel; tape, Case: SOT223, Mounting: SMD, Type of integrated circuit: voltage regulator, Operating temperature: 0...125°C, Number of channels: 1, Output current: 1A, Tolerance: ±1%, Voltage drop: 1.15V, Output voltage: 2.5V, Input voltage: 3.9...10V, Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear.