LHLC08NB180K Taiyo Yuden
Radial_Leaded_Inductors_Cat_Rev2019.pdf
Виробник: Taiyo Yuden
Description: FIXED IND 18UH 2.4A 60 MOHM TH
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension: 0.354" Dia (9.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 60mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 12MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 2.4 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FIXED IND 18UH 2.4A 60 MOHM TH, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical Cylinder, Size / Dimension: 0.354" Dia (9.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 60mOhm Max, Q @ Freq: 50 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 12MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Inductance: 18 µH, Current Rating (Amps): 2.4 A.