Продукція > E-SHINE > LIFEPO4-38.4-5A
LIFEPO4-38.4-5A
  • LIFEPO4-38.4-5A
  • LIFEPO4-38.4-5A
  • LIFEPO4-38.4-5A
LIFEPO4-38.4-5A E-SHINE
LIFEPO4-38.4-5A.pdf E_Shine_charger.pdf
Виробник: E-SHINE
Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; Li-FePO4; 5A; Usup: 230VAC
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: Li-FePO4
Power: 240W
Application: battery packs LI-ION
Max. charging current: 5A
Output voltage: 38.4V DC
Charging voltage: 38.4V
Max. voltage: 43.8V DC
Kind of output connector: cables
Supply voltage: 230V AC
Indication: charging LED; end of charging LED; LED operation indicator
Connectors for the country: Europe
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Category: Chargers, Description: Charger: for rechargeable batteries; Li-FePO4; 5A; Usup: 230VAC, Type of charger: for rechargeable batteries, Kind of rechargeable battery: Li-FePO4, Power: 240W, Protection: against reverse polarity; overcharging protection; overheating OTP; short circuit protection SCP, Application: battery packs LI-ION, Max. charging current: 5A, Output voltage: 38.4V DC, Charging voltage: 38.4V, Max. voltage: 43.8V DC, Kind of output connector: cables, Supply voltage: 230V AC, Indication: charging LED; end of charging LED; LED operation indicator, Connectors for the country: Europe.