Продукція > TAIYO YUDEN > LLXBD4040MKL4R7M
LLXBD4040MKL4R7M
LLXBD4040MKL4R7M Taiyo Yuden
Виробник: Taiyo Yuden
Description: FIXED IND 4.7UH 960MA 168MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR): 140mOhm
Frequency - Self Resonant: 45MHz
Current - Saturation (Isat): 1.05A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 960 mA