LM1084IT3,3
LM1084IT3,3 TI
Код товару: 39131
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: TI
Корпус: TO220
Uout,V: 3,3 V
Iout,A: 5,5 A
Тип виходу: Фіксований
Темп.діапазон: 40...125°C
THT
товару немає в наявності
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Інші пропозиції LM1084IT3,3
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LM1084IT-3.3 LM1084IT-3.3 Виробник : National Semiconductor NATLS13073-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 27V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-220-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.5V @ 5A