LM9076BMAX-3.3
LM9076BMAX-3.3 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm9076
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 45 µA
Voltage - Input (Max): 40V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable, Reset
PSRR: 60dB (120kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA
Protection Features: Over Temperature
Current - Supply (Max): 4.5 mA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 45 µA, Voltage - Input (Max): 40V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Reset, PSRR: 60dB (120kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 150mA, Protection Features: Over Temperature, Current - Supply (Max): 4.5 mA.