Продукція > NETPOWER > LMB3150P6W1YMC
LMB3150P6W1YMC
LMB3150P6W1YMC NetPower
LMxxxxxP6W1YMC%20Datasheet.pdf
Виробник: NetPower
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 6W
Features: Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: 5-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 88%
Current - Output (Max): 200mA, 200mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: -15V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 6 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER +/-15V 6W, Features: Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: 5-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 88%, Current - Output (Max): 200mA, 200mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Voltage - Output 2: -15V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 6 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 1.5 kV.