Продукція > NICHICON > LNY2V182MSEFBN
LNY2V182MSEFBN Nichicon
e-lny.pdf
Виробник: Nichicon
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.874" (73.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.008" Dia (51.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.874" (73.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14 A @ 10 kHz.