LP-635L-15
  • LP-635L-15
  • LP-635L-15
LP-635L-15 SEMICON
LP-635L-15_en.pdf
Виробник: SEMICON
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 15mW; line; 635nm; 24VDC; focus regulation; 0÷100mA
Type of optoelectronic module: laser
Power: 15mW
Optical head: line
Wavelength: 635nm
Supply voltage: 24V DC
Optoelectronic modules' features: focus regulation
Operating current: 0...100mA
Body dimensions: Ø20x130mm
Laser class: 1M
Viewing angle: 90°
IP rating: IP65
Operating temperature: -10...50°C
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 15mW; line; 635nm; 24VDC; focus regulation; 0÷100mA, Type of optoelectronic module: laser, Power: 15mW, Optical head: line, Wavelength: 635nm, Supply voltage: 24V DC, Optoelectronic modules' features: focus regulation, Operating current: 0...100mA, Body dimensions: Ø20x130mm, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Laser class: 1M, Viewing angle: 90°, IP rating: IP65, Operating temperature: -10...50°C.