LP-635L-30
  • LP-635L-30
  • LP-635L-30
LP-635L-30 SEMICON
LP-635L-30_en.pdf
Виробник: SEMICON
Category: Laser modules
Description: Module: laser; 30mW; line; 635nm; 24VDC; focus regulation; 0÷200mA
Type of optoelectronic module: laser
Power: 30mW
Optical head: line
Wavelength: 635nm
Supply voltage: 24V DC
Optoelectronic modules' features: focus regulation
Operating current: 0...200mA
Body dimensions: Ø20x130mm
Laser class: 2M
Viewing angle: 90°
IP rating: IP65
Operating temperature: -10...50°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Laser modules, Description: Module: laser; 30mW; line; 635nm; 24VDC; focus regulation; 0÷200mA, Type of optoelectronic module: laser, Power: 30mW, Optical head: line, Wavelength: 635nm, Supply voltage: 24V DC, Optoelectronic modules' features: focus regulation, Operating current: 0...200mA, Body dimensions: Ø20x130mm, Important information: Caution! Laser radiation! Follow safety guidelines. Do not look directly into the laser light source., Laser class: 2M, Viewing angle: 90°, IP rating: IP65, Operating temperature: -10...50°C.