Продукція > MEDER > LP12-1A66-80W
LP12-1A66-80W
LP12-1A66-80W MEDER
lp-hf.pdf
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1.25A; max.200VDC; 10W
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1.25A
Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC
Switching capacity: 10W
Coil resistance: 950Ω
Coil power consumption: 155mW
Mounting: PCB
Manufacturer series: LP
Contact resistance: 0.15Ω
Operating temperature: -20...70°C
Operate time: 0.5ms
Release time: 0.1ms
Min. insulation resistance: 10GΩ
Body dimensions: 20.4x5.08x5.8mm
Terminal pitch: 2.54mm
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1.25A; max.200VDC; 10W, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1.25A, Switched voltage: max. 200V AC; max. 200V DC, Switching capacity: 10W, Coil resistance: 950Ω, Coil power consumption: 155mW, Mounting: PCB, Manufacturer series: LP, Contact resistance: 0.15Ω, Operating temperature: -20...70°C, Operate time: 0.5ms, Release time: 0.1ms, Min. insulation resistance: 10GΩ, Body dimensions: 20.4x5.08x5.8mm, Terminal pitch: 2.54mm.